+420 542 212 884  |  info@top-media.cz

Distanční výuka na školách

Situace, kdy není možné, aby byli všichni studenti ve třídě, se vyskytují čím dál tím častěji. Odpovědí na ně je distanční, lépe řečeno hybridní výuka, při které může učitel pracovat jak s žáky v lavicích, tak s těmi, kteří do školy přijít nemohli.

Hybridní vzdělávání na obzoru

Pod vlivem okolností bylo mnoho učitelů v uplynulém období vystaveno nutnosti učit jinak, než dříve. I když to občas zaskřípalo, a to jak na straně vyučujících, tak žáků, všichni jsme získali spoustu nových zkušeností. Ukázalo se, že kombinací správné formy výuky a moderních technologií lze plnohodnotně vyučovat. Není se přitom potřeba vzdávat ani klasických metod, mezi které patří frontální výuka.

3 základní scénáře - 1 řešení

01
Učitel a všichni žáci ve třídě. V tomto případě se jedná o klasickou formu výuky, při které hraje hlavní roli samotná dotyková obrazovka. Učitel využívá v ní integrovaných nástrojů, žáci s ním sdílí obsah či odpovídají na zadané úkoly. Kameru a videokonferenční software použijete, pokud je někdo z žáků nemocen nebo se z jiných důvodů nemůže osobně výuky účastnit. K těmto situacím dochází běžně, nejen v době epidemie.
02
Učitel a část žáků ve třídě, ostatní žáci doma. Dokážete si představit, že byste měli nejprve učit část žáků běžným způsobem a následně se posadit k počítači a věnovat se jejich spolužákům, kteří jsou doma? S naším řešením zvládnete obojí najednou. Učitel vyučuje dle svých zvyklostí s tím, že jeho obraz a vše co dělá je přenášeno žákům, kteří nemohou být na výuce přítomni.
03

Učitel ve škole a žáci doma. Pokud nastane situace, že budou moci přijít do školy jen učitelé, opět se toho „moc nestane“. I když zřejmě zahrnete do výuky další formy, například projektového vyučování, není potřeba vzdávat se ani klasické frontální výuky. Kromě toho, že před sebou nebudete mít žáky, můžete učit stejně, jako by před vámi seděli.


4 stavební kameny distanční výuky

01
Dotyková obrazovka ActivPanel je srdcem distanční výuky. Udělá více práce než hromada notebooků. Práce na ní je zcela intuitivní, dokonce nemusíte ani přepínat mezi perem a prstem, sama rozpozná, zdali hodláte psát, zvětšit obrázek nebo gumovat. Díky aplikaci sdílení obrazovky může prezentovat hned několik studentů najednou, třeba i od svého domácího počítače.
02
Kamera s vestavěným mikrofonem přispěje ke zvýšení sociálního kontaktu. Využít ji můžete i na snímání podkladů z učebnice nebo pokusu prováděného na pracovním stole. Kameru lze umístit na přední lavici, katedru, stativ nebo přímo na horní hranu dotykové obrazovky. Mikrofon zajistí kvalitní přenos vašeho hlasu k žákům doma.
03

Počítač - Pokud plánujete umístit kameru na přední lavici nebo jste nuceni učit mimo třídu, určitě oceníte přenosné zařízení. V opačném případě můžete využít počítač instalovaný v učebně.

04

Videokonferenční software - Zde je výběr jen a jen na vás. Mnohé školy používají Office 365 a tedy Microsoft Teams, ty pracující v prostředí Google použijí Meet, vhodnou alternativou může být například Zoom. Software vám umožní nejen vizuální kontakt, ale budete moci také sdílet vaši obrazovku a vše, co na ní děláte. A to jak ručně psané poznámky, tak prezentaci, právě používanou aktivitu nebo výukový software.

Naše akční nabídka "Posaďme žáky zpět do lavic"

ActivPanel Cobalt 65"

Srdce distanční výuky, udělá více práce než hromada notebooků, perfektně ostrý a jasný obraz, výkonné ozvučení, vestavěné aplikace včetně školní tabule a sdílení obrazovky. Úhlopříčka 165 cm, 4K rozlišení, 20 dotyků, odolný školní povrch. Dostupný také v mobilním provedení.

*Celková cena ActivPanel Cobalt je složena z ceny jednotlivých částí, tj. dotykové obrazovky, OPS Android PC a software (možnost financování z neinvestičních prostředků). Větší rozměry na dotaz.

Videokonferenční kamery

Odzkoušeli jsme pro vás dva typy s lehce rozlišným využitím. Kamera Lumens vyniká velkým úhlem záběru, kvalitním mikrofonem a jednoduchou instalací. Lze ji umístit přímo na dotykovou obrazovku. Z tohoto místa dokáže snímat učitele, který pracuje „u tabule“. Můžete ji umístit také na malý stativ na první lavici. Oproti tomu kamera DISK disponuje otočným objektivem a množstvím přednastavených pozic, umožní vám tedy snímat celou třídu, konkrétního žáka, učitele u tabule i pracovní plochu, na které může probíhat experiment nebo listování v učebnici. O přenos zvuku se stará hned několik zabudovaných mikrofonů.

Házecí mikrofon Catchbox plus s prezentačním mikrofonem

Nejdůležitějším parametrem kvalitní výuky na dálku je perfektní zvuk. Žáci doma by měli slyšet dobře nejen učitele, ale i své kamarády. Právě proto je tu házecí mikrofon Catchbox. Učitel má svůj mikrofon pověšen na krku, žáci si ho mezi sebou hází, a každý je tak slyšet přesně v okamžik, kdy je potřeba. Sada bezdrátového přijímače, házecího a prezentačního mikrofonu.

Mobilní podvozek

Učitelé rádi pracují ve své vlastní třídě. Dotykovou obrazovku lehce umístíte na pojízdný stojan, díky kterému budete moci učit kde bude potřeba.

Výškový posuv BalanceBox

Díky výškově nastavitelnému posunu dosáhnou na obrazovku malí i velcí žáci i učitelé. Zdvih 400 mm.

Kamera

Disk Stream Set

DiskStreamSet

 

Software

Videokonferenční software

Zde je výběr jen a jen na vás. Mnohé školy používají Office 365 a tedy Microsoft Teams, ty pracující v prostředí Google použijí Meet, vhodnou alternativou může být například Zoom. Software vám umožní nejen vizuální kontakt, ale budete moci také sdílet vaši obrazovku a vše, co na ní děláte. A to jak ručně psané poznámky, tak prezentaci, právě používanou aktivitu nebo výukový software.

Oceněný software ClassFlow je součástí řešení

ClassFlow je řešení pro moderní třídu, ve které zjednodušuje učitelům hledání, vytváření a používání interaktivních hodin. Je perfektním doplňkem k obrazovkám ActivPanel. ClassFlow plně využívá možností internetu, motivuje a zapojuje studenty do výuky v učebně i mimo ni.

Populární ActivInspire

S obrazovkami ActivPanel získáváte licenci k našemu nejpopulárnějšímu software ActivInspire. Pokud vyměníte tabuli za panel, nic se neděje. Všechny vaše materiály budete moci dále používat. A pokud jich nemáte dost, neváhejte navštívit portál activucitel.cz, kde jsou pro vás k dispozici tisíce dalších.

Award wining sorftware Activinspire ClassFlow

Máte dotaz nebo potřebujete poradit?
Telefon+420 542 212 884
E-mailinfo@top-media.cz
Můžete také poptat řešení přímo vaší škole na míru prostřednictvím kontaktního formuláře
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace